Širšia nie je vždy hlavná, či?

Autor: Marek Mikúšek | 3.2.2011 o 0:58 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  1245x

Existujú hlavné a vedľajšie cesty. Niektorí si myslia, že hlavná je vždy širšia a vedľajšia je užšia.  Platí však prednosť sprava a tam na veľkosti nezáleží. Stačí ísť na nákupy a presvedčiť sa na vlastné oči.

Nákupy. Neznášam ich. Aspoň tie, ktoré sú takpovediac nutné. Jediná príjemná časť nákupu je cesta do obchodného centra. Mám rád svoje autíčko. Z dôvodu tejto mojej náklonnosti k môjmu stroju, nenávidím príchod k nákupnému centru. Tu sa totiž začína moje nákupné trápenie, a to už na parkovisku.

Vjazd na parkovisko. Veľká tabuľa s nápisom - na parkovisku platí prednosť sprava! Platí to však asi len na tej značke. Bohužiaľ parkovisko je členené tak, že stredom prechádza širšia cestička a na ňu sa kolmo napájajú užšie uličky vedúce priamo k parkovacím miestam. Napísal som schválne - ŠIRŠIA a UŽŠIE, nie HLAVNÁ a VEDĽAJŠIE.

Po širšej ceste prichádzam k prvej užšej cestičke, ktorá je vpravo. Z nej ide auto. Dávam prednosť pribrzdením. Musím zastaviť. Bliknem. Mávnem rukou. Vodič s klobúkom pochopí a využije svoju prednosť. Idem ďalej. Napravo je druhá pripájajúca sa užšia cestička. Opäť auto. Tentokrát s kučeravou vodičkou. Scenár sa opakuje. Dávam prednosť pribrzdením. Musím zastaviť. Bliknem. Mávnem rukou. Kučerka pochopí a ide. Ach!!! Idem ďalej.

Tretia pripájajúca sa užšia cestička. Tentokrát ale zľava. Hurá, mám prednosť! Viem o tom však iba ja. Ten v pasatíku, čo ide z užšej na moju širšiu, o tom netuší. A šup ho rýchlo predo mňa. Opäť musím pribrzdiť, zastaviť, blikať a trúbiť. Ešteže mám dobré brzdy a asi aj hrubý sveter. Pot mi totiž steká po chrbte. Konečne však bez ujmy zaparkujem a „hurá" na nákupy.

Po hodine a pol je nakúpené. Nedá mi nespomenúť hnilé ovocie, pokazené koliesko na košíku, nefunkčný automat na zálohovanie fliaš či nadutú pokladníčku. Mám pred sebou totiž ďalšiu misiu - dostať sa z parkoviska, na ktorom platí prednosť sprava, ale len na značke. V skutočnosti ide ten, kto je na ŠIRŠEJ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan rozbiehal šprint pre kolegu, v druhej etape na Tour Down Under skončil štvrtý

V celkovom poradí je slovenský cyklista na treťom mieste.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?