Širšia nie je vždy hlavná, či?

Autor: Marek Mikúšek | 3.2.2011 o 0:58 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  1239x

Existujú hlavné a vedľajšie cesty. Niektorí si myslia, že hlavná je vždy širšia a vedľajšia je užšia.  Platí však prednosť sprava a tam na veľkosti nezáleží. Stačí ísť na nákupy a presvedčiť sa na vlastné oči.

Nákupy. Neznášam ich. Aspoň tie, ktoré sú takpovediac nutné. Jediná príjemná časť nákupu je cesta do obchodného centra. Mám rád svoje autíčko. Z dôvodu tejto mojej náklonnosti k môjmu stroju, nenávidím príchod k nákupnému centru. Tu sa totiž začína moje nákupné trápenie, a to už na parkovisku.

Vjazd na parkovisko. Veľká tabuľa s nápisom - na parkovisku platí prednosť sprava! Platí to však asi len na tej značke. Bohužiaľ parkovisko je členené tak, že stredom prechádza širšia cestička a na ňu sa kolmo napájajú užšie uličky vedúce priamo k parkovacím miestam. Napísal som schválne - ŠIRŠIA a UŽŠIE, nie HLAVNÁ a VEDĽAJŠIE.

Po širšej ceste prichádzam k prvej užšej cestičke, ktorá je vpravo. Z nej ide auto. Dávam prednosť pribrzdením. Musím zastaviť. Bliknem. Mávnem rukou. Vodič s klobúkom pochopí a využije svoju prednosť. Idem ďalej. Napravo je druhá pripájajúca sa užšia cestička. Opäť auto. Tentokrát s kučeravou vodičkou. Scenár sa opakuje. Dávam prednosť pribrzdením. Musím zastaviť. Bliknem. Mávnem rukou. Kučerka pochopí a ide. Ach!!! Idem ďalej.

Tretia pripájajúca sa užšia cestička. Tentokrát ale zľava. Hurá, mám prednosť! Viem o tom však iba ja. Ten v pasatíku, čo ide z užšej na moju širšiu, o tom netuší. A šup ho rýchlo predo mňa. Opäť musím pribrzdiť, zastaviť, blikať a trúbiť. Ešteže mám dobré brzdy a asi aj hrubý sveter. Pot mi totiž steká po chrbte. Konečne však bez ujmy zaparkujem a „hurá" na nákupy.

Po hodine a pol je nakúpené. Nedá mi nespomenúť hnilé ovocie, pokazené koliesko na košíku, nefunkčný automat na zálohovanie fliaš či nadutú pokladníčku. Mám pred sebou totiž ďalšiu misiu - dostať sa z parkoviska, na ktorom platí prednosť sprava, ale len na značke. V skutočnosti ide ten, kto je na ŠIRŠEJ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?